[EGITARAUA] Zornotzarrak, jai giroan murgiltzeko prest

Anboto 2024ko uzt. 15a, 11:30

Iazko jaietako txupinazoaren argazkia. Argazkia: Unai Olaso.

Zornotzan gaur hasiko dituzte udalerriko jai nagusiak, Larrea Eskolako kideek botariko txupinazoagaz eta Zor Hontzaren kalejiragaz. Pregoia irakurtzeko eta txupinazoa botatzeko ekitaldia 20:00etan egingo da udal plazan. Urteroko ohiturari eutsita, aurtengo jaietan ere kontzertu eskaintza zabala izango dute. Lehenengo gaualdi hau Gatibu rock taldeak, Akerbeltz erromeriak eta Micky kantariak girotuko dute.

ZORNOTZAKO JAIAK

UZTAILAK 15, ASTELEHENA

  • 20:00 Pregoia, txupinazoa eta ZORHONTZAREN kalejira, Herriko plazan.
  • 21:00 Kaleko Musika MISTER TEAM, Kalbario/ Euskal Herria plaza/ Harrison.
  • 22:30 Kontzertua: Gatibu + Akerbeltz, Zubiondo.
  • 23:30 Kontzertua: Micky, Zelaieta parkea.

UZTAILAK 16, MARTITZENA

  • 12:00 Karmen Eguneko Jaia Meza, bertsolariak, UDABARRI erromeria TRIKI PIU taldearekin, Larrea. OSTEAN, Larreako landetan, Urrezko Aizkolari Xxiii Txapeldunen Liga JOKIN BASOZABAL (Gazte mailako txapelduna) ARKAITZ ETXEBEZTE (Urrezko binakako txapelduna). HARRIJASOTZAILEAK MIKEL LOPETEGI “Urra” (Euskadiko txapelduna) LIERNI OSA (Zarautz)
  • 16:00 ZORNOTZAGOL Futbol7 jaietako txapelketa (mistoa), Larreako Futbol Zelaia18:00- 21:00 Txiki Txef, Herriko plaza
  • 18:00 Futbol partida profesionalak, Amorebieta IV frontoia: SENAR-LIZEAGA / ZUBIZARRETA-MORGAETXEBARRIA
  • 18:30 Gazteen arteko Gynkana, Herritik zehar
  • 21:00 Bertsolariak: OIHANA BARTRA XABAT GALLETEBEITIA JULIO SOTO AISSA INTXAUSTI. Gai jartzailea: Zornotzako eta Abar Bertso Eskola, Zelaieta parkea.
  • 23:00 Kontzertua: Seiren, Zubiondo plaza

UZTAILAK 17, EGUAZTENA

  • 16:00 ZORNOTZAGOL
    Futbol7 jaietako txapelketa (mistoa).
    Larreako Futbol Zelaia
  • 21:00 Kontzertua: Fitoskins Zubiondo parkea

UZTAILAK 18, EGUENA

  • 16:00 ZORNOTZAGOL
    Futbol7 jaietako txapelketa (mistoa).Larreako Futbol Zelaia
  • 17:30 Akrobazien erakustaldia eta tailerra
    Sergi Sarmiento SERFLIPS Herriko plaza
  • 17:30 XV. Pala txapelketa
    Herriko Txapelketaren finalak (emakumeak eta gizonak) Amorebieta IV Frontoia
  • 18:00 Hitanoa ikasteko tailerra Zelaieta parkea
  • 19:00 Bertso saioa: Hika eta Noka
    Miren Amuriza eta Igor Elorza Zelaieta parkea
  • 19:00 Pintxopotea eta ORRUES erromeria Zubiondo parkea
  • 19:30 Kantu Poteoa Soraia Agirregoikok gidatua
    Zelaietatik abiatuta
  • 20:00 Mus Txapelketa Zelaieta parkea

UZTAILAK 19, BARIKUA

  • 11:00 - 14:00/ 17:00 - 19:00 Umeentzako parkea
    Gernika plaza
  • 13:00 Gazteen kalejira Herritik zehar15:00 Gazteen arteko bazkaria eta bazkalostea
    Zelaieta parkea
  • 18:00 Sakatu elektrotxaranga Luis Urrengoetxea
  • 21:30 Txistularien XXIV. kontzertua
    Artista gonbidatua: Anje Duhalde Zelaieta parkea
  • 23:00 Kontzertuak: Eztandap + Izaro Zubiondo plaza

UZTAILAK 20, ZAPATUA

  • 10:00 Basket 3x3Zubiondo parkea
  • 10:30 Marmitako lehiaketa Zubiondo parkea
  • 11:00 Umeentzako bolo txapelketa Gure kirolak bolatokian
  • 16:00 Orkresta elektrotxaranga Zelaieta parkea/ Euskal Herria plaza/Harrison parkea
  • 16:00 Karaoke ibiltaria Zubiondo parkea/ Andra Mari plaza
  • 16:00 Disko Festa ibiltaria Bayo Show San Juan kalea/ Gernika plaza
  • 19:00 Kittu, Arraibi plaza
  • 20:00 Kittu, Luis Urrengoetxea
  • 21:00 Karmenetako XII. bolo txapelketa, Gure Kirolak bolatokia
  • 22:30 Orkestra EN ESENZIA, Zelaieta parkea
  • 23:00 Kontzertua: Tanxugueiras + DJ Pary & Tiza, Zubiondo plaza

UZTAILAK 21, DOMEKA

  • 10:00 XLII. XAKE TXAPELKETA Agustin Zamakona memoriala Herriko plaza
  • 10:00 Motorren topaketa Gernika plaza
  • 11:00 Ontzi modelismoaren erakustaldiaJauregibarria
  • 11:00 Euskal Herriko Artzai txakurren txapelkeaJauregibarria parkea
  • 12:00 Arku tiroketa Jauregibarria
  • 16:00 Gazteen arteko piragua jaitsiera Ibaizabal erreka
  • 17:00 Karmenetako XVI. esku-pilota txapelketa.
    Eskola artekoen finalak, Federatuen finalaK Amorebieta IV frontoiean.
  • 17:00 Bizikleta eguna Zubiondo parkea
  • 19:00 BATETIK BESTERA Benetan be
    Umeentzako kontzertuaZelaieta parkea22:00 Kontzertua: Carmina BuranaZornotzako Musika Banda, Areatzako Musika Banda,Bilboko Koral elkartea, Abeskimu, Zornoza korala eta Zubiaur Musika Eskolako haurren koroa Zubiondo plaza

UZTAILAK 22, ASTELEHENA

  • 13:00 KarropoteoaHerritik zehar, Harrison kalean hasita
  • 13:00 Txosnarien bazkariaZubiondo parkeaOstean Larru eta txosnalagunak
  • 19:00 Kontzertua eta DJ emanaldia Zubiondo parkea
  • 19:00 Xaibor Arraibi plaza

UZTAILAK 23, MARTITZENA

  • 17:00 Gazteen arteko Herri kirolak Zubiondo parkea
  • 22:00 Kontzertua: Mikel Urdangarin Zelaieta parkea

UZTAILAK 24, EGUAZTENA

  • 11:00-14:00 / 17:00 - 19:00 Euskal Mitologia jolasak
    Euskal Herria plaza
  • 20:00 Welcome & Sorry kale antzerkia (Ganso&Cia) Herriko plaza.
  • 22:00 TanborradaIbilbidea: Txiki Otaegi, San Pedro, San Miguel, San Juan, Nafarroa, Ibaizabal, Gudari, Herriko plaza
  • 23:00 Kontzertua: Esne Beltza + Zutik erromeria Zubiondo plaza
  • 00:00 Kontzertua: La Década Prodigiosa Zelaieta parkea

UZTAILAK 25, EGUENA

  • Goizean Baserritarren azoka Zezilia Gallartzagoitia
  • 13:00 Udabarri dantza taldea Zelaieta parkea
  • 14:15 Aitite-Amamen bazkaria Amorebieta IV frontoia Izena emateko: Nafarroa zentroa Ateen irekiera: 13:45
  • 16:00 Triki Piu + DJ Koldo Amorebieta IV frontoia
  • 11:00 - 14:00/ 17:00 - 19:00 Umeentzako parkea. Puzgarriak eta joko inklusibo eta irisgarriak Gure Kirolak frontoia
  • 12:00 Open skateboard Euskadiko Txapelketa Zubiondo parkea
  • 12:00 Triki Piu Gernika Plaza / Andra Mari Plaza/Zezilia Gallartzagoitia
  • 19:30 Gazteen arteko Play Back lehiaketa Zelaieta parkea
  • 21:00 LI75 kale antzerkia euskaraz Ogenbarrena
  • 22:45 Su Lagunkoia Valecea PirotekniaHerriko plaza
  • 23:00 Lehian erromeria Zubiondo plaza

UZTAILAK 26, BARIKUA

  • 11:30 - 14:00 Txitatoki Zirkus
    Umeentzako zirko azoka ikuskizuna Ogenbarrena
  • 19:00 Umeen tanborrada
    Ibilbidea: Ibaizabal, Nafarroa, San Juan, San Miguel, San Pedro, Luis Urrengoetxea, Larrabide, Karmen kalea, Zelaieta
  • 23:00 Mariatxi imperial Elegancia MexicanaZelaieta parkea
  • 23:00 Kontzertua: Süne +J Martina Zubiondo plaza

UZTAILAK 27, ZAPATUA MOZORRO EGUNA: SANTANAZOO

  • 10:00 Plater tiroketa
    Boroa 13:00 Gazteen kalejira
    Herritik zehar
  • 13:00 Gaztedi fanfarria
    Zezilia Gallartzagoitia - Sabino Arana
  • 16:00 Amorebieta - Etxanoko VI. Duatloi txikia Zelaieta, parkea parkea
  • 16:30 Azken Froga, Arraibi plaza
  • 18:00 Umeentzako perkusioa Tailerra kalejirarako, Gure Kirolak
  • 13:00 Zornotza 11Kolore eta Zorhontzaren agurra
    Aniztasunaren kalejira
    Talde gonbidatuak : Sagarra eta Sugarra, Gure Musikari Handiak
    Gure Kirolak – Jauregizahar- San Miguel kalea , Herriko plaza
  • 19:30 Partehartzaileen erakustaldia
    ZORHONTZAREN AGURRA, Herriko plaza
  • 20:30 El Despiste Fanfarria, Luis Urrengoetxea
  • 20:30 Disko ibiltaria Soun-4, Arraibi plaza/ San Juan kalea/Gernika plaza 22:00 Adexe y Nau, Hilario, César AC, Nía Caro, Nils Van Zandt Megastar FM Zelaieta parkea
  • 22:30 Kontzertua: Supercremalleras + Kaotiko
    Zubiondo plaza
ANBOTOKIDE izatea gure komunitatearen parte izatea da, euskararen erabilera sustatzea eta herrigintzaren aktibazioan pausoak ematea.


EGIN ZAITEZ KIDE!