AIDAE elkarteak jaurtiko du txupinazoa Zornotzan

Zornotzako jaien aurkezpenean azaldu dutenez, AIDAE elkarteak jaurtiko du txupinazoa uztailaren 15ean. Albiste honetan egitarau osoa ezagutu dezakezu. 

 

Uztailak 15 Astelehena

  • 20.00 Herriko plaza

 Pregoia, txupinazoa, Zornotzako Musika Bandaren 'Aupa Gaztiak' eta kalejira, Ondalan, Laudio, Bermeoko Kietb eta Amorebieta-Etxanoko, erraldoi eta buruhandien konpartsak, gaitero eta txistulariak.

  • 21.00 Euskal Herria plaza/Kalbarioa

Kaleko Musika

REBELDES DEL SWING

  •  21:00 Harrison- Luis Urrengoetxea kalea

  Kaleko Musika

            ZARATAK18 ELEKTROTXARANGA

            Ant. Lutaber

 

  •  22:00 Zelaieta parkea

            Filmea

            ZORNOTZARRA NAZ ETA HARRO NAGO

  •  23:00 Zubiondo plaza

 Kontzertua   

            ONINTZE

Uztailak 16 Asteartea

  • Goizean  Larrea

 KARMENGO JAIA. Meza, bertsolariak, UDABARRI dantza taldea, eta Euskal erromeria TRIKI PIU taldearekin.

  •  Ostean   Larreako landeta

HERRI KIROLAK

URREZKO AIZKOLARI TXAPELDUNEN LIGA

Iker Vicente (Otsagi) vs Julen Alberdi “Txikia IV” (Azkoitia)

  • 11.00 Herrian zehar 

UDAZKEN taldearen kalejira

  • 18.00 Amorebieta IVfrontoia

 PILOTA PARTIDA PROFESIONALAK

Altuna-Etxebarria vs Arrien-Morgaetxebarria

Altuna III-Rezusta vs Elezkano-Zabaleta

Ant: Lagun Onak pilota elkartea

  •  18.00 Zubiondo parkea – Herriko plaza

BIZIKLETA EGUNA

Ginkana Herriko plazan

Ant: Urgozo iturria txirrindulari elkartea

  • 19:00 Andra Mari plaza/ Gernika plaza/ Zezilia Gallartzagoitia
  • 20:30 San Juan/Kalbarioa/ Luis Urrengoetxea

            Kaleko musika

            GURETZAT FANFARRIA

  •  20.00 Gernika plaza

            Dantza Erakustaldia: bachata, bolero, paso doble…

            Ant: Gernika plazako ostalariak

 

  •  21.00 Zelaieta parkea

           Magia

JORGE BLASS

  •  23.00 Zubiondo parkea

            Kontzertua                                      

            GOZATEGI

 

Uztailak 19 Ostirala

  • 13:00 Kalbario plazatik

             KOADRILEN KALEJIRA

            Ant: Zornotzako koadrilak

  •  15:00 Ixerbekoa

             KOADRILEN ARTEKO BAZKARIA

            Ant: Zornotzako koadrilak

  •  17:00 Herriko plaza

ALDI BEREKO 50 XAKE PARTIDA

Ant: Club de ajedrez Zornotza

  •  18:00  Luis Urrengoetxea kalea

           SAKATU ELEKTROTXARANGA

            Ant: Zornotzako koadrilak

 

  • 20.30 Zelaieta parkea           

TXISTULARIEN XX. KONTZERTUA

Artista gonbidatuak:

Mikel Urdangarin, Alex Sardui, Unai Ormaetxea, Peio Ospital, Norton, Beñat Egiarte, Xabi Solano, Jaurne Gaminde, Keu Agirretxea, Niko Etxart, Aitor Gorosabel eta AIDAE

Ant: Udazken txistu taldea

  •  22:00 Ixerbekoa

          BELDUR BARIK GUNEA

            Eraso sexistarik gabeko jaiak. (Informazioa, pegatinak, txapak…)

  • 23:00 Ixerbekoa

            Kontzertua

         AMPARANOIA

            Dj jaia

           OIHAN VEGA

  •  23:00 Zubiondo

            Kontzertua

            ALMA MEXICANA

            Boleroak eta munduko abestiak

 

Uztailak 20 Larunbata

  •  09.00 Ibaizabal errekan

           UMEEN ARRANTZA LEHIAKETA

           Ant. Errekamendi

  •  10:00 Zubiondo parkea

            BASKET 3x3

            Ant/Org: Zornotza Saskibaloi taldea

 

  • 10:30 Zubiondo parkea

            MARMITAKO LEHIAKETA

            Ant: Zornotzako koadrilak 

Izan zaitez Ahobizi/Belarriprest!

Badator simulakroa!

  •  11.00 Gure Kirolak bolatokian

            UMEENTZAKO BOLO TXAPELKETA

Ant: Club bolos Zornotza 

  • 17.00 Urbano Larruzea kalea

XXXVII. XAKE TXAPELKETA

Agustín Zamakona Memoriala-Memorial Agustín Zamakona

Ant: Club de ajedrez Zornotza

  •  17.00 Amorebieta IV frontoia

            KARMENETAKO XII. ESKU-PILOTA TXAPELKETA

       Federatuen finalak  

            Ant: Lagun Onak pilota elkartea

 

  • 18.00 Gernika plaza

            Diskofesta

            Ant: Gernika plazako ostalariak

  •  20.00 Kalbarioa/ Luis Urrengoetxea

           Kaleko Musika KITTU

  •  21.00 Gure Kirolak bolatokian

            KARMENETAKO IX. BOLO TXAPELKETA

          Ant: Club bolos Zornotza

  •  22:00 Ixerbekoa

            BELDUR BARIK GUNEA

            Eraso sexistarik gabeko jaiak. (Informazioa, pegatinak, txapak…)

  •  23.00 Zubiondo plaza

  Kanp berbena

LONDON ORKESTRA

  •  22.30 Ixerbekoa

 Kontzertua

            IRA

           Dj jaia

PROYECT SHOW

  • 24:00 Ixerbekoa

Alkoholemia Karpa

 Autobus zerbitzu berezia bueltatzeko

Arratia eta Galdakaora.

Tren zerbitzu berezia. Euskotren

Uztailak 21 Igandea

  •  10:00 Zubiondo parkea

AMOREBIETA-ETXANOKO VIII. JAI LASTERKET

Ant:Zornotzako korrikalariak

  •  11.00 Jauregibarria

ONTZI-MODELISMOAREN ERAKUSTALDIA

Ant: Bilbo Model Club

  •  11:00-14:00/16:00-19:00 Euskal Herria plaza

 UMEENTZAKO EGURREZKO JOLASEN PARKEA

  • 12:00 Jauregibarria parkea

           ARKU TIROKETA

           Ant: Ostadar

 

  • 12:00 Amorebieta IV frontoia

ZORNOTZAKO V. MASTER KAIOLA

            Gazteak eta Sub 22.Finalak. 

Ant: Lagun Onak pilota elkartea

 

  • 16:00 TXIRRINDULARITZA

            Junior mailako txapelketa

            Irteera eta helmuga: Nafarroa kalea

           Ant: Sociedad Ciclista Amorebieta

 

  •  18:00 Gernika Plaza

            Musika kalean

            KITTU

  •  18:00 Zelaieta parkea

ZORNOTZAKO ALTXORRA

Ginkana euskaraz 10-14 urtekoentzat

Lag: Ametsetan

 

  • 20:00 Herriko plaza

            Antzerkia

            BARSANTI TEATROA

            'Kale Gorrian'

 

  • 22:00 Zubiondo plaza

           Kontzertua

            SWINGTRONICS

 

Uztailak 22 Astelehena

  •  11:00-14:00 / 16:00-19:00 Andra Mari plaza

 GAZTETXOENTZAKO MULTIABENTURA PARKEA (8+ urte)

  •  12:00 Herriko plaza

            Kontzertua

            ADEBAN

Euria eginez gero Zelaieta parkean

  •  17:00 Ibaizabal erreka

KOADRILEN ARTEKO PIRAGUA JAITSIERA

Ant: Zornotzako koadrilak

  •  18.00 UMEEN TANBORRADA

 

Ibilbidea: Gudari, San Pedro, Luis Urrengoetxea, Larrabide,

Karmen, Konbenio; Gregorio Mendibil, San Juan, San Miguel, Zelaieta

  • 18:00 Amorebieta IV Frontoia

XII. PALA TXAPELKETA

Herriko Txapelketaren finalak

 EMAKUMEEN III. PALA TXAPELKETA

            Finalak

            Ant: Erdu Pilotan

  • 21:30 Herriko plaza

 BERTSOLARIAK:

            AITOR MENDILUZE

            IGOR ELORTZA

            MIREN AMURIZA

            JULIO SOTO

            Gai jartzailea: Zornotzako Eta Abar Bertso Eskola

 

Euria eginez gero Zelaieta parkean

  •  22:30 Zubiondo plaza

             Kontzertua

            ANITA PARKER

 

Uztailak 23 Asteartea

  •  11:30-14:30/16:00-18:00 Herriko plazan           

UME ETA GAZTETXOENTZAKO SIMULATZAILEEN PARKEA

        ASEBI mahai informatiboa goizez

     

  • 18:30 Ixerbekoa

            KOADRILEN ARTEKO TORTILLA TXAPELKETA

            Ant: Zornotzako koadrilak

  •  20:00 Ixerbekoa

            KOADRILEN ARTEKO PLAY BACK LEHIAKETA

 Ant: Zornotzako koadrilak

 

  •  23:00 Zubiondo plaza

          Kontzertua

            HUNTZA

 

Uztailak 24 Asteazken 

  • 11:00-14:00/16:00-18:00 Zelaieta parkea

GAZTETXOENTZAKO FUTBOL3x3, BUBBLE SOCCER ETA BUNGEE RUNNING

 

  • 20:00 Gernika plaza/Andra Mari plaza/Zezilia Gallartzagoitia

            Kaleko musika

            GAZTELEKU FANFARRIA

 

  • 20.00 Amorebieta IV frontoia

 Kontzertua

BENITO LERTXUNDI

Leku mugatuak aforoa bete arte. Ateak 19:30etan zabalduko dira.

 

  •  21:00 Kalbario/ Luis Urrengoetxea

            Kaleko musika

            GAZTELEKU FANFARRIA

 

  • 21:30 Zubiondo plazan

            BELDUR BARIK GUNEA

            Eraso sexistarik gabeko jaiak. (Informazioa, pegatinak, txapak...)

 

  • 22.00 Zubiondo plazan 

Kontzertua

NØGEN

ESNE BELTZA

 

  • 24.30 Ixerbekoa

Erromeria

TRIKIZIO

Autobus zerbitzu berezia bueltatzeko

Arratia eta Galdakaora

           

Uztailak 25 Osteguna

  • Goizean  Zezilia Gallartzagoitia

BASERRITARREN AZOKA

 Ant: Enba

 

  • Egun guztian

AITITE-AMAMEN JAIA: meza , aurreskua, erromeria…

Izena emateko: Nafarroa zentroa

  • 11:00-14:00/16:00-18:00 Gernika plaza

            UMEENTZAKO PUZGARRIEN PARKEA

 

  • 17.00 Amorebieta IV frontoia

                       KARMENETAKO XII. ESKU-PILOTA TXAPELKETA

            Eskolarteko finalak 

            Ant: Lagun Onak pilota elkartea

  • 18:00 Herriko plaza

            Antzerkia/teatro

            TRAPU ZAHARRA

            'Turisteando

 

  • 17.00 Zelaieta parkea

KOADRILEN ARTEKO HERRI KIROLAK

Ant: Zornotzako koadrilak

 

  • 19.30 Amorebieta IV frontoia

            HOMENALDIA LAGUN ONAK 40. URTEURRENA

            Jose Luis Larrinaga eta Jesus Hormaetxea sortzaileei

 

  • 20.00 Zelaieta parkea

Umore ikuskizun

            BOCA BEATS

 

  • 22.30 Jauregibarrian

SU ARTIFIZIALAK

            Piroteknia Zaragozana

  • 23.00 Zubiondo plaza

Erromeria

ZIRKINIK BEZ!

 

Uztailak 26 Ostirala 

  • 20:00 Andra Mari plaza/Zezilia Gallartzagoitia/Gernika Plaza

 Kaleko musika

MARIACHI PLATINO DE MEXICO

  • 21:00 Kalbario/Euskal Herria plaza

Kaleko musika

BALKAN PARADISE ORKESTRA

  •  22.00 TANBORRADA

Ibilbidea: Txiki Otaegi,San Pedro, San Miguel, San Juan,

Nafarroa, Ibaizabal, Gudari, Herriko plaza

  •  22:30 Ixerbekoa

            BELDUR BARIK GUNEA

            Eraso sexistarik gabeko jaiak. (Informazioa, pegatinak, txapa...) 

  •    23:30 Zubiondo plaza

            Kontzertua

            SERAFIN ZUBIRI

EN ESENZIA ORKESTRA

  •  23.30 Ixerbekoa

            Kontzertua

            KAOTIKO

WILLIS DRUMMOND

  

Uztailak 27 Larunbata

  • 12:00 Zezilia Gallartzagoitia/ Andra Mari plaza/ Gernika plaza

            Kaleko musika

            TRIKI PIU PAND

  •  12:30 Luis Urrengoetxea

            Koadrilen kalejira musikatua

            Ant: Zornotzako koadrilak

  • 15:00 Ixerbekoa

            KOADRILEN ARTEKO BAZKARIA

            Ant: Zornotzako koadrilak

  •  16:00 Zelaieta parkea

AMOREBIETA-ETXANOKO III. DUATLOI TXIKIA

Ant: Amorebieta-Etxanoko Triatloi taldea

  •  17:30 Ixerbekoa

KOADRILEN ARTEKO GINKANA

Ant: Zornotzako koadrilak

  •  17:30 Ixerbekoa

11Kolore tailerrak

  •  19:00 Gudari kalea - Herriko plaza

            Zornotza11KOLORE

Aniztasunaren kalejira

  •  19:30 Gernika plaza

           MOZORRO LEHIAKETA eta DJ

            Ant: Gernika plazako ostalariak

  • 21:30 Luis Urrengoetxea

            Kaleko musika

            ZO ZONGO “Rockalean”

  •    22:00 Zubiondo plaza

            BELDUR BARIK GUNEA

            Eraso sexistarik gabeko jaiak. (Informazioa, pegatinak, txapak…)

                                                                     

  • 23.00 Zubiondo plaza

Kontzertua

DVICIO         

DJ jaia

Los40 Classic

 

  •   24:00 Ixerbekoa

            Alkoholemia Karpa

 

  • 24.00 Ixerbekoa

            Erromeria

            LEHIAN

Autobus zerbitzu berezia bueltatzeko

Arratia eta Galdakaora.

Tren zerbitzu berezia. Euskotren.