Elorrioko jaietako egitaraua

Elorrioko Ferixa Nausikoetako egitaraua. 

Barikua 30 

20:00 Txosnagunearen irekiera Nogen, Suaia eta Ama Rebel eta Selekta 9 m
23:00 Kontzertuak: Nogen, Suaia eta Ama Rebel eta Selekta 9 mm

Zapatua 31 

12:00-14:00 17:00-20:00 Haur parkeak
12:30 Bitsaren jaia (Esteibarlanda)
16:30 Gunearen aurkezpen ekitaldi musikatua eta arropa birziklatuez mozorrotzeko tailerra / Aldapebeitia
18:00 Buruhandiak eta Ondalan erraldoien konpartsa 
19:00 Erromeria: Gauargi taldea (plaza) 
20:00 Txupinazoa eta pregoia: Emakume mugimendua (plaza) 
20:30 Los hits de tu vida (Urarka)
21:30 Nikotina & Little Martin SELEKTAH (Aldapebeitia)
22:15 SUZKO ZEZENA (plaza)
23:00 Danborrada eta Durangoko Sugarri Fanfarria (plaza)
23:00 Los hits de tu vida (Urarka)

Txosnagunea

12:00 Umeentzako antzerkia: Pirata Garrapata (Patata Tropikala)
24:00 DJ Bull eta DJ Elepunto

Domeka 1 

10:00 Abere eta nekazaritza azoka
Goizean Txistularien kalejira  (Antolatzailea: Elorrioko txistulariak)
13:00 Eingo trikitilari taldearen kantak eta dantzak
13:15 Musika: Erreka (plaza)
17:00 Ginkana mundiala! (Aldapebeitia)
18:00 Afizionatuen pilota partidak (Hilario Azkarate frontoia) Antolatzailea: Hori-hori Elorrio pilota kluba
18:00 Umeen Danborrada eta Durangoko Sugarri Fanfarria (plaza)
19:15 De Vacas musika taldea  (plaza)
22:15 Suzko zezena (plaza)
22:30 Irish Treble (plaza)

Txosnagunea
20:30 Tako mexikarrak

Astelehena 2 

14:00 Koadrilen arteko bazkaria eta tortilla lehiaketa (Aldatsekua)
16:30 Erromeria.com (Aldatsekua)
18:00 Koadrilen jaitsiera (Diskoteka mugikorra) 
18:30 16 urtetik gorakoen koadrilen arteko jolasak (plaza)
18:30 Larima disko festa (plaza)
19:00 Les Femmes (Urarka)
22:15 Suzko zezena (plaza)
22:30 DJ festa: Gorka Perez eta Danny Meip (plaza)

Txosnagunea
21:00 Erromeria: Urrats

Martitzena 3 

12:00-14:00 17:00-20:00 Haur parkeak
18:00 Buruhandiak (plaza)
18:00 VI. Elorrioko Emakumeen Txapelketa CD Elorrio - CD Alavés - Athletic (Elizalde) 
19:00 kontzertua: Twin Melody (plaza)

Txosnagunea 1

9:00 yoga tailerra. Ekarri esterilla eta arropa erosoa

Eguaztena 4 

12:00-14:00 17:00-20:00 Haur parkeak
16:30 Umeentzako jolasak (Plaza) 
17:00 Ginkana (plaza)
18:00 Buruhandiak (plaza)
18:00 Txokolatada (plaza) 
18:30 Ohorezko mailako torneo solidarioa CD Elorrio - Cultural Durango – Athletic (Elizalde)
19:30 Emakumezkoen areto futbol triangeluarra (kiroldegia)
20:00 Elorrioko sebillanen taldea (Urarka)

Eguena 5 

17:00 Hip-Hop musika tailerra (Aldapebeitia)
18:00 Dantza urbanoen erakustaldia eta tailerra (Aldapebeitia)
18:00 Kirol inklusiboaren jardunaldia (Haszten Kirol Egokitua Elkartea) (Elizalde) 
18:30 Areto futbol partida: Elorrioko Autogain Talleres – Durangoko Mendibeltz (Kiroldegia) 
21:00 LV. Idi proba txapelketa (probalekua)

Txosnagunea
18:00 Rugby Tag saioa  (plaza)
20:00 Herrixa dantzan

Barikua 6 

09:00 Elorrio ZIRKULARRA
11:30 Hildako jubilatuen omenezko meza (Sortzez Garbiaren Basilika)
13:00 Kopaua Elorrioko jubilatuentzat (Aldatsekua)
18:00 Buruhandiak (plaza)
18:30 Sepia-J zumba klasea denontzat (plaza)
18:30 Kontzertua: Arantza eta Pantxo (Aldatsekua)
19:00 Lagunarteko partida (Errugbi zelaia) 
19:30 Musika: Puro Relajo (Urarka)
20:00 Areto futbol partida: Elorrioko Parra Taberna (Hirugarren maila)– Zierbena FS (Bigarren B maila) (Kiroldegia) 
21:00 Lv. Idi proba txapelketa (Probalekua)
22:15 Suzko zezena (Plaza)
22:30 Kale antzerkia: Inferno correfoc (Kalejira)

Zapatua 7 

8:00  Sukalki eguna (Aldatsekua)  Zatoz mozorroa jantzita!
Goizean 3R AZOKA
12:00-14:00 17:00-20:00 Haur parkeak eta Txu-txu trena
12:30 Bitsaren jaia (Esteibarlanda)
16:00 Disko festa showa (Aldatsekua)
18:00 Txokolatada (Plaza)
18:30 Karrozen jaitsiera. Disko festa showa (Aldatsekua)
19:00 Disko dantza: Serdikile DJ-ak  (Plaza)
19:00 Bentazaharreko mutiko alaiak (Kalejira)
21:00 LV. Idi proba txapelketa (Probalekua)
21:00 Goizargi Gospel Choir (Arriola)
22:15 Suzko zezena (Plaza)
22:30 DJ Dr. Serrutxo (Plaza)
22:30 Tributo Abba Revival (Urarka)

Domeka 8 

Goizean “Elorrioko kulturak dasta ditzagun” elkartasunaren jaialdia
13:00 Herri kirola:  Alex Txikon, Julen Mendieta, Hodei Ezpeleta eta Bihurri aizkolariak eta Iparraldeko jokoekin, Aretxabaleta eta Estibaliz Araba  (Plaza)
18:00 Bertso saioa: Aitor Bizkarra, Onintza Enbeita, Nerea Ibarzabal eta Julio Soto Gai jartzailea: Maite Berriozabal (Casajara)
19:30 Kontzertua: Manez eta Kobreak (Plaza)

Astelehena 9 

21:00 LV. Idi proba txapelketa (Probalekua)